Czy mama karmiąca piersią może uczcić Tłusty Czwartek?

Są w naszym kalendarzu święta, które szczególnie przypadły nam do gustu i których nie wyobrażamy sobie nie świętować – jednym z takich właśnie dni jest Tłusty Czwartek oraz wszystkie przyjemności, jakie są z nim związane. Trzeba jednak pamiętać, że będąc mama karmiącą piersią koniecznie trzeba zachowywać pewne zasady i na wszystko uważać podwójnie – głównie ze względu na fakt, że wraz z pokarmem przekazywane są dziecku składniki odżywcze oraz witaminy, uzależnione właśnie od jadłospisu. Jeśli chodzi o jedzenie pączków a karmienie piersią, jest kilka ważnych zasad, których należy przestrzegać.

Karmienie piersią w pierwszym miesiącu życia dziecka

Zaraz po urodzeniu organizm matki jest bardzo zmęczony i narażony na wiele niebezpieczeństw, a organizm maluszka dopiero zaczyna się oswajać z nowa sytuacją oraz z życiem poza łonem swojej mamy. W tym czasie bardzo trzeba uważać na wszystko, co się je, ponieważ ma to bezpośredni wpływ na zdrowie i samopoczucie maluszka oraz samej mamy. Pączki są bardzo tłuste, mają ogromną ilość pustych kalorii, do tego smażone są na głębokim oleju, pochłaniając sporą jego ilość. Z pewnością dość długo nie jadłaś smażonych potraw, a jedną z takich jest właśnie pączek – i z tego tez powodu powinnaś go sobie w tym czasie stanowczo odmówić. Musisz brać pod uwagę także samopoczucie maluszka – nie zna jeszcze smażonych potraw, a taki szok krótko po urodzeniu może nie być najlepszym rozwiązaniem.

Mamy starszych dzieci

Jeśli wciąż jeszcze karmisz piersią, ale twoje dzieciątko jest starsze niż miesiąc, a w swojej diecie wprowadziłaś już chociaż od czasu do czasu smażone potrawy i dziecko się z ich smakiem zapoznało, nie ma żadnych widocznych przeciwwskazań do zjedzenia jednego albo dwóch pączków, winszowanie gościom w Rybniku. Dobrze jednak wybierać sprawdzone nadzienia, które już znasz i które jadłaś, na wypadek, gdyby okazało się, że twój maluszek jest alergikiem. To uchroni was przed niepotrzebnymi kłopotami ze zdrowiem.