Jedzenie pączków na czas

Coroczna tradycja jest zjadanie jak największej ilości smacznych i słodkich pączków w osobistych, koleżeńskich czy rodzinnych starciach. Konkurowanie jest na tyle w naszej krwi, że dzisiaj nawet z takiej rzeczy, jak jedzenie pączków z okazji Tłustego Czwartku można uważać za dyscyplinę sportową – tylko patrzeć, kiedy znajdzie się na liście najchętniej uprawianych przez Polaków sportów zimowych. I tak jak Amerykanie mają swoje hot-dogi czy hamburgery i konkursy we wcinaniu ich na czas, tak samo i Polacy – tyle, że nieco zdrowiej.

Kilka słów o konkursie

Nie ma się co dziwić, że tego typu konkursy zyskują coraz większe grono zwolenników oraz spore zainteresowanie mediów czy samych kibicujących. W Polsce jest to coraz popularniejsza dyscyplina – na tyle, że dzisiaj jedzenie pączków na czas jest świetnym sposobem na rodzinne spędzanie tego święta czy na integrowanie się z naszymi polskimi tradycjami. Chociaż tego typu konkursy organizowane są już dobre kilka lat, dopiero teraz zaczyna się o nich mówić głośno – być może również po to, by dać pstryczka w nos wszystkim będącym aktualnie na dietach odchudzających lub by z przymrużeniem oka tego dnia spojrzeć na swoją figurę.

Jedzenie pączków na czas

Kto może wziąć udział, kto jest organizatorem?

Z organizacja bywa różnie – zależy, kto wpadnie na pomysł, aby w ten sposób zimową pora promować swoje miasto. W niektórych przypadkach organizatorami oraz jednocześnie dostawcami pączków dla uczestników jest Cech Cukierników i Piekarzy danego miasta. Możliwości jest dużo, natomiast uczestnikiem może zostać dosłownie każda pełnoletnia osoba, która chce realizować z innymi i spróbować swoich sił w tej słodkiej dyscyplinie. Trzeba jedynie pamiętać i śledzić pilnie terminy zapisów, a następnie udać się do odpowiedniej osoby lub zapisać się za pomocą internetowego formularza, a kiedy przyjdzie odpowiedni czas, trzeba być w jak najlepszej formie i z dużym apetytem na smakowite pączki!