Konkursy z pączkiem w tle

Są takie wydarzenia w roku kalendarzowym, kiedy każdy zaczyna inaczej patrzeć na siebie ora zna świat. Jednym z takich dni są oczywiście Święta Bożego Narodzenia, drugim – Tłusty Czwartek. To właśnie tego dnia możemy konkurować ze sobą bez żadnego większego przygotowania, bez potu i łez wylewanych na treningach, bez surowych diet – a nawet, przekornie – przeciwko nim. Tłusty Czwartek jest dniem radości, rozpoczynającym ostatni tydzień karnawału. I jak na powagę tego dnia przystało, każdemu należy się wyśmienita zabawa.

Co dzieje się tego dnia w miastach?

Tłusty Czwartek jest świetna okazją również dla samych mistrzów cukiernictwa, którzy mogą pochwalić się swoimi zdolnościami oraz kunsztem swojego fachu. W coraz większej ilości miast tego dnia organizowany jest konkurs na jedzenie pączków na czas – a zawody Warszawa 2015 były jednymi z bardziej pamiętnych, ponieważ wtedy w mieście stołecznym konkurs odbywał się po raz trzeci, powoli wpisując się w tradycję tego miasta. O ile w innych miastach Polski, na przykład w Poznaniu, konkurs również jest organizowany, jednak tylko tutaj nosi on przezabawne imię Wolskiego Pączusia, nawiązując do dzielnicy, w jakiej konkursy jest organizowany. W szranki staje określona liczba kandydatów, przed którymi stoi zadanie pochłonięcia w jak najkrótszym czasie pięciu pączków. Rekordzista w roku 2015 dokonał tego w zaledwie jedna minutę i czterdzieści pięć sekund, otrzymując dyplom Wolskiego Pączusia roku, zestaw upominków oraz, oczywiście, stosu pączków, który mógł się delektować w większym spokoju.

Ponadczasowy i uniwersalny

Tego typu zabawy maja łączyć ludzi w tym radosnym czasie, jakim jest karnawał, mają tez integrować rodziny oraz zachęcać do spędzania czasu na wspólnych zabawach. Jak widać po frekwencji - z roku na rok gości oraz uczestników przybywa, więc musi oznaczać to, że pomysł z konkursem przypadł do gustu mieszkańcom oraz przybywającym specjalnie na ten cel turystom. W konkursie może wziąć udział każdy, kto zgłosi chęć uczestnictwa w odpowiednim terminie albo za pomocą Internetu, albo osobiście pod odpowiednim adresem. winszowanie gościom w Rybniku