Rozrywka dla każdego

Uwielbiamy rozrywkę związaną ze świętami czy okazjami, które lubimy czy które zwyczajnie dobrze nam się kojarzą. Jednym z takich dni, które uwielbiamy świętować hucznie, jest Tłusty Czwartek – smakowite, słodkie pączki we wszystkich możliwych odsłonach – to jest to! Jak się okazuje, Święto Pączka i winszowanie gościom w Rybniku można mieć przez cały rok, jeśli tylko dobrze się poszuka w Internecie – nie brakuje tam mini-gierek zręcznościowych o takiej właśnie tematyce.

Wygraj pączka z szefem

Jedną z takich niewielkich gier internetowych jest Slack Man, w której my, czyli główny bohater, zostaje zamknięty w biurze ze śpiącym przy kawie i pączku szefie oraz przy koledze z pracy, który błąka się bez celu, chodząc jedynie od ściany z jakimś rodzajem obłędu w oczach. Zadaniem gracza jest zebranie wszystkich znajdujących się pączków w biurze – najlepiej jak najszybciej, dopóki szef śpi, ponieważ po przebudzeniu bywa agresywny i nie zawsze wie, dokąd ma się udać. Najczęściej biega w kółko, a zetknięcie z nim grozi śmiercią. Trzy zetknięcia z wściekłym, obudzonym szefem i odpadasz z gry. Co ciekawe, w każdej kolejnej rundzie pojawia się inny rodzaj smakowitych pączków. I chociaż gra jest typowo amerykańska, ponieważ znajdziemy w niej głównie donutsy, to jednak w naszym klimacie również świetnie się sprawdzi.

Trochę zdrowej, realnej rywalizacji

Jeśli chodzi o jedzenie pączków – gry tego typu powinny się jednak odbywać osobiście, kiedy można zmierzyć się z rzeczywistym, realnym przeciwnikiem, a w przypadku konkursu na jedzenie pączków na czas – z przeciwnikami, którzy są równie zdeterminowani oraz w równym stopniu zakochani w pączkach. Jeśli chodzi o konkurs na żywo, ma on jeszcze więcej zalet – zostajesz legalnym królem pączków na cały kolejny rok, no i z pewnością zyskujesz wierne grono fanów, którzy dopingują twoje działania. Nie musisz daleko szukać, jeśli chcesz wziąć udział w takim przedsięwzięciu – dzisiaj tego typu konkursy organizowane są w większości miast w Polsce, możesz więc wybierać do woli.